Kapitola 1

KDO BYDLÍ POD KVETOUCÍ HORTENZIÍ – Ukázka z kapitoly

Byla jedna malá chaloupka. Objevila se jednoho dávného dne pod keřem s tajemným jménem hortenzie. Keř s mnoha velkými listy a obrovskými květy chaloupku hezky chránil. Za deště před promoknutím i před silným větrem. V parném létě v ní byl příjemný chládek.

i_038498

Hned vedle domečku byl vchod do podzemí. Původně to byla myší díra, jenže myšky tam již nebydlely. Obyvatelka chaloupky ji využívala jednak jako zásobárnu na zimu, ale také jako útočiště v době nebezpečí. Měla tam i malou laboratoř. V ní připravovala svou tajuplnou medicínu. Vařila tam i marmelády z různých lesních plodů, které na zahradě rostly.

A kdo že bydlel v tom malém domečku? Přece víla Hortenzinka.

P1190518 – kopie

Hortenzinka byla panenka velmi krásná. Na drobné kulaté tvářičce vždy zářila dvě modrozelená očka vroubená dlouhatánskými hnědými řasami. Pusinku měla po většinu času roztaženou od ucha k uchu samým smíchem. Kadeřavé blonďaté vlásky jí rozpustile vlály ve větru. Její drobné tělíčko ukrývaly roztomilé šatečky. Měnily často svou barvu dle prostředí, ve kterém se pohybovala. Když stála pod rozkvetlou hortenzií nebo na ni lezla, její šaty byly modro fialkové, někdy až do růžova. Když seděla na zeleném listu pampelišky s ještě zavřeným květem, šatičky měly barvu nazelenalou. Jakmile pampeliška rozevřela svůj žlutý květ, šatečky zežloutly.

DSC_1047 (8)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *