Kapitola 40

Kapitola 39 Mylné informace

V kanceláři šerifa a jeho zástupce bylo tyto dny velmi rušno. Telefony zvonily téměř nepřetržitě.
Lidé v turistickém městečku Big Bear Lake i přilehlé turistické vesnici Big Bear Village si mezi sebou na sociálních sítích sdíleli své dojmy z nevšedního a pro některé i šokujícího zážitku s letícími draky.
A tak se nejprve v bulvárních novinách a poté i na Facebooku a na Twiteru objevily postupně fantasmagorické zprávy, nezakládající se na pravdě.
Z celkem normálního textu, který napsal na Facebook muž s přezdívkou Nick:
„Nevšední zážitek z naší dovolené. Musím se vám svěřit, přátelé. Viděli jsme s manželkou dnes letět nad lesem i nad jezerem dva draky. Jeden byl tmavě šedý a druhý, ten menší, zase rudohnědý. Bylo to tak vzrušující a nečekané!!! Jako v nějakém sci-fi… Fakt super zážitek! Skvělá dovolená!!! “
vznikl v místních bulvárních novinách text úplně jiný, který říkal, že oba draci byli ohromní, cenili strašlivé zuby a chrlily na lidi kolem sebe zle oheň. Novináři tak udělali z draků nebezpečné hrůzostrašné obludy.
Na základě zprávy paní učitelky z mateřské školky zase kolovala internetem šokující informace, že draci na maličké děti náhle zaútočili a paní učitelky s dětmi musely prchnout do hustého křoví, ve kterém se chudáčci děti zranili o píchající trny. Následně prý musely být uplakané a vyděšené děti ošetřeny v místní nemocnici, kde jim trny museli pracně vyndávat.
Co naplat, že se paní učitelka snažila nepravdivé informace vyvrátit a uvést vše na pravou míru. Pravda nikoho z novinářů nezajímala. Chtěli senzaci za každou cenu.
Lidé, žijící den za dnem své všední obyčejné životy, touží vždy po tom zažít něco zvláštního a neobyčejného. Konečně se tedy dočkali.
Zpráv z internetu se totiž chytili novináři a překroutili je tak, aby měli konečně o čem šokujícím psát. I ti nejhorší pisálkové se snažili uchopit svou šanci tak říkajíc za pačesy, a tudíž se v novinách i časopisech začaly vyskytovat zcela odlišné zprávy, než jaké lidé na internet původně vypustili. Hlavně, aby se noviny dobře prodávaly a v co největším nákladu.
******
Šerif a jeho zástupce čelili útokům novinářů ze všech možných novin a časopisů.
Volali i místní lidé v obavách o život svůj i svých dětí. A bohužel volali i turisté, kteří zde u jezera měli již rezervovaný nebo dokonce zaplacený pobyt v hotelích a penzionech. Chtěli vědět, zda mohou vůbec přijet nebo mají svůj pobyt zrušit? A je to tu vůbec bezpečné?
Šerif i jeho zástupce se snažili nepravdivé informace místního tisku uvést na pravou míru. Hovořili o tom, že informace jsou vymyšlené a že se jedná tzv. o novinářskou kachnu. Prostě že to celé jenom novináři nafoukli do obrovských rozměrů, aby měli o čem psát a že to není vůbec pravda. Žádní draci nikoho ve skutečnosti nenapadli. A že zde pouze filmařská společnost filmuje nový film s fantasy tématikou.
Slyšeli na druhé straně telefonu obrovské zklamání, když volající pochopili, že zřejmě nalétli zmatečným informacím v nějakém bulvárním plátku.
Jenže pak se seržant konečně dovolal po několika pokusech na kompetentní osobu ve filmových studiích Hollyvoodu. Dozvěděl se, že v této oblasti se žádný film, ve kterém by vystupovali draci, nefilmuje. Velmi pracně se dopátral na telefonní čísla několika dalších soukromých filmových studií. Žhavil svůj mobil ve snaze dopátrat se pravdy. Nic. Nikdo kolem Big Bear Lake ani v jeho širém okolí prý nic takového nefilmuje.
Zástupci šerifa poklesla ramena. Jeho nálada byla hluboce pod bodem mrazu. Bylo již pozdě večer, když musel tuto informaci zavolat šerifovi. Ten byl už doma se svou rodinou a netrpělivě čekal, co se jeho podřízený konečně dozví. Již několik dnů se ráno modlil, aby se tu opravdu pouze natáčel nějaký film nebo třeba jen pohádka pro děti, kterou bude vysílat ve vánočním čase televize. Bohužel se tak nestalo.
I na něj totiž útočili jeho nadřízení. Dokonce mu dnes odpoledne volal guvernér státu Kalifornie. Chtěl vědět, co že se tu děje. Ať prý se to rychle vyšetří a přestane se šířit mezi lidmi panika. Jinak to prý může ohrozit cestovní ruch v dané oblasti.
Na to mu ovšem šerif odvážně odvětil, že to si on zrovna nemyslí. Možná naopak se sem lidé přijedou podívat, protože lidi vždy přitahuje pocit nevšedních zážitků a nebezpečí. Možná to ale budou jiní lidé, než ti, co si tu původně objednali pobyt. A z toho může vzniknout pěkný chaos a zmatek. Toho si byl šerif dobře vědom.
Když s guvernérem domluvil, cítil se být značně nervózní a krajně vytočený. To mu ještě v jeho kariéře scházelo! Vyšetřovat, jestli se tu vážně v okolí jezera zabydleli draci! Takový nesmysl! Za dva roky má jít do důchodu. Už aby to bylo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..