Kapitola 2

Kapitola 2 Zemětřesení

Země se zachvěla. A pak zase a zase. Chvění zesilovalo. A pak se to stalo. Země se začala trhat. Rozevřela se s hlasitým rachotem. Kam oko dohlédlo, vidělo stále se roztahující průrvy. A obrovské balvany, nakupené v zajímavých skalních útvarech, se třásly a hlasitě rachotily.
Trvalo to celé snad jen pět minut, ale výsledek byl zničující. Ve vyprahlé zemi se vytvořily několik metrů dlouhé trhliny a zvířený narudlý prach vířil vzduchem. Chvíli trvalo, než dosedl opět na rozpálenou zem. Vzduch se horkem tetelil. A stromy Joshua Tree se ještě stále chvěly. Vzpínaly své křivolaké větve k nebi bez mraků, jako by prosily o smilování.
Tak se stalo, že se po zemětřesení půda rozestoupila, roklina se rozšířila a odkryla dávno pohřbené obrovské tajemství. Bylo to v místě, kam lidské oko jen tak nedohlédne a lidská noha nevstoupí. Kolem byla nádherná scenerie skal, borovic a právě kvetoucích juk. Aby se sem někdo dostal, musel by projít nejprve stezkou stoupající úzkou skalní štěrbinou. A teprve poté by se vyhoupl do rozlehlého amfiteátru obehnaného kolem dokola strmými skalními stěnami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..