Kapitola 1

  Sajdra a Tyrhen

                                  A pak že draci neexistují!

PS. Všem čtenářům se velmi omlouvám, jelikož začátek knihy je již změněn a zkrácen. Připsala jsem další kapitolu a hlavně…HLAVNĚ je v novém textu mnohem víc přímé řeči. V rukopise jsou také samozřejmě opraveny všechny chyby, které jsem při psaní původně přehlédla. Proto omluvte prosím chyby, které při čtení naleznete. Jelikož mám nápady na nové a nové knížky, nezbývá mi už čas na opravy zde. Momentálně píšu svou 8.knížku. Bude o naší pejsince Gině :-).

Kapitola 1 Kramerovi

Kramerovi bydleli v jižní Kalifornii ve velkém dřevěném domě poblíž Big Bear Lake (Velké medvědí jezero). Jezero obklopovaly zalesněné hory San Bernardino Mountains. Příroda v okolí byla nádherná a v horách žila spousta ještě divokých zvířat, která jinde nespatříte.
Timothy Kramer a Carol Kramerová spolu měli celkem tři děti. Nejstaršímu Jackovi bylo jedenáct let, mladšímu Chrisovi devět a nejmladší byla pětiletá Ann, které všichni říkali zdrobněle Annie.
Kramerovi byli taková veselá rodina, jež za každých okolností držela pospolu. Rodiče Tim a Carol byli sportovně založení a ke sportu vedli i své tři děti. Dům u jezera zdědil Jack po svém dědečkovi, který byl náruživý turista a sportovec tělem i duší. Býval by se jistě dožil vysokého věku, nebýt dopravního neštěstí, při kterém zahynul.
Bylo to již pár let, kdy se Tim s Carol do domu přestěhovali z velkého města na východě Spojených Států. Vlastně se jim tu narodily obě dvě mladší děti.
Dnes večer společně plánovali, kam si vyjedou o nadcházejícím víkendu.
Tatínek rozložil na prostorný dřevěný stůl mapu a navrhl: „Už jsme si nějaký čásek nikam nevyjeli. Co kdybychom si v pátek po práci zajeli se Speedíkem do Narodního parku Joshua Tree? Jsou tam obrovské nádherné skály.“
Speedík byl jejich velký pojízdný karavan. Své jméno dostal proto, jelikož speedy znamená anglicky rychlý. A nutno přiznat, že tatínek míval občas sklony k rychlejší jízdě, za což ho maminka Carol občas hubovala.
„Jé tatí, a co tam ještě uvidíme? Žijí tam i nějaká zvířata?“ radoval se mladší Chris. Oči mu svítily v představě nového dobrodružství.
„A proč se mu říká tak divně Joshua Tree? To jsou jako Joshuovy stromy, že jo? A budeme tam i spát? Jo, tatí, že tam budem spát i ve stanu?“ zaútočil starší Jack na otce.
„Tak pod stan se vám zachtělo, svištíci (chipmunkové)? A co tam ještě uvidíte? Miláčkové, nechte se překvapit,“ začal se tatínek smát. Věděl, jak kluky zaujmout pro nový výlet. I on vždy miloval, když jeho dědeček navrhl výlet někam do přírody. Jako kluk, co vyrostl ve velkém městě, ho dobrodružství v horách, lese nebo i na poušti velmi přitahovalo.
„Tatíí, ve stanu je to nejlepší, fakt. Viď, brácho?“ zkusil to Jack znovu a mrkal přitom spiklenecky na Chrise.
Ten to dobře pochopil a pověsil se tátovi zezadu kolem krku a škemral: „Táto, taťulíku, ve stanu je to pro kluky fakt nejlepší. Viď, že můžeme?“
Otec se otočil na maminku s dotazem: „Tak se nejprve zeptáme mamky, co ona na to? Miláčku, co tvůj názor?“
Ta zrovna rozčesávala Ann dlouhé světle vlnité vlásky. Hrály si s dcerkou na kadeřnice. Když kluci pohlédli na mamku, propukli v hlasitý řehot. Pohled, který se jim naskytl, byl tak trochu k popukání. Malá Annie stvořila během hry mamince na hlavě neuvěřitelný účes. Mamka měla na hlavě asi patnáct různobarevných gumiček. Z hlavy jí trčely jako hadí ocásky delší culíky i zapletené copánky. Na hlavě měla ještě několik barevných sponek a různých skřipců.
Tatínek zařval smíchy a hned běžel pro foťák. A že si ji jako zvěční na památku a pošle přátelům a rodině na Halloveen.
„To tě nesmí ani napadnout! Time Kramere, v žádném případě!“ volala mamka na tátu, ale v tomto případě marně.
„Kluci, chyťte mámu, ať nám neuteče! Taková příležitost se nenaskytne každý den. Hmmm, takovou krásku, že jsem si kdysi vzal?“
A táta fotil a cvakal a smál se. Maminka se naoko bránila, ale smála se též. Věděla dobře, že manžel by jí žádný podraz s fotkami zveřejněnými na sociálních sítích neudělal. Malá Ann nejprve mamku bránila, ale brzy pochopila i ona, že se ze strany kluků jedná jen o legraci. A tak si tu domácí legraci užívala také.

V KAPITOLE 50 JSEM PRO VÁS PŘIPRAVILA NÁHLED NĚKOLIKA VZNIKAJÍCÍCH SKIC A ILUSTRACÍ KE KNÍŽCE.
KNÍŽKA MOMENTÁLNĚ PROCHÁZÍ Z MÉ STRANY ZÁVĚREČNÝMI KOREKTURAMI…

Vaše autorka Yva
Chata Hvozdy 10.8.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..