Kapitola 34

Kapitola 33 ÚTERÝ VEČER

Večeře u Kramerů proběhla celkem poklidně. Kluci do sebe hodili v rychlíku jídlo a ani se moc nepošťuchovali jako jindy. Po večeři svorně prohlásili, že mají hodně učení a zmizeli rychle ve svém klučičím pokoji. To bylo podezřelé.
Tatínek pozdvihl překvapeně obočí a tázavým pohledem spočinul na mamince, která začala sklízet ze stolu špinavé nádobí po večeři.
„Já nic nevím. Byli nějakou dobu venku. Přihnali se domů jako divoká voda a jejich oči měly takový divný výraz. Takový, jaký mívají, když prožívají nějaké extra dobrodružství. Znáš je. V té chvíli moc sdílní nejsou. Hned zapadli do pokoje, a že prý mají ještě úkoly. A pak jsi přišel ty,“ vysvětlovala maminka.
„Jo, a abych nezapomněla, pozítří přijdou ti noví sousedé, co se nastěhovali po Bradfordových. Potkala jsem dnes Lindu Taylorovou, tu novou sousedku, v obchodním centru. Je celkem milá a dost sympatická. Tak jsem je pozvala na barbeque, abychom se trochu poznali. Oni na víkend odjíždějí pryč, tak jsme to domluvili takhle. Nemáš proti tomu doufám nic?“
„Tak fajn, také jsem na ně zvědavý. Chybí mi starej Donald Bradford i Dorothy. Měli bychom se jim ozvat. Zajímalo by mě, jak se jim daří. Doufejme, že i ti noví budou zajímaví lidé, se kterými se bude dát inteligentně promluvit.“
Zatímco se rodiče bavili o novém zajímavém tématu, kluci si zalezli do nejvzdálenějšího rohu svého pokoje. Uvelebili se v tureckém sedu na zemi a probírali dobrodružný zážitek, dokud ho měli čerstvě v paměti. Před sebou měli alibisticky rozevřenou učebnici, jakože starší Jack vysvětluje mladšímu něco z nové učební látky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..