Kapitola 38

Kapitola 37 PŘÍPRAVY A GRILOVÁNÍ KONEČNĚ ČTVRTEK

Jenže ve čtvrtek ráno si maminka vzpomněla, že mají dnes termín u zubaře a že jim to zapomněla kvůli té včerejší rozpravě říct. A tak místo ve škole strávil Chris dopoledne s maminkou, Jackem a Annie u zubaře. Návštěva se tak protáhla, že už nemělo smysl, aby šel na poslední půl hodiny do školy. Do školy šel jenom starší Jack, který měl delší vyučování. Chris a Annie zůstali tedy s mamkou odpoledne doma.
To se Chrisovi vůbec nelíbilo. Myslel, že se ve škole uvidí s Troyem a na místo toho musel uklízet jejich klučičí pokoj. A mamka pro něj měla i spoustu jiné práce.
Sama pekla rebarborový koláč a nakládala žebírka na odpolední grilování. Pak také fofrovala s úklidem. Chtěla, aby noví sousedé viděli, že to mají doma hezké a čisté. Běhala tedy od jedné práce k druhé a často si volala Chrise na pomoc. Dokonce i malá Annie pomáhala. Měla za úkol otřít mokrým hadrem venkovní stůl i prostorná křesla a pak na ně položit měkké molitanové podsedáky.
Jacka tentokrát ve škole vyzvedl tatínek, který kvůli pozvané návštěvě přijel z práce dřív. To už měla maminka v domě i venku naklizeno a koláč nádherně provoněl celý dům. Však se na něj dětem už sbíhaly sliny!
Maminka donesla ven na stůl velký tác s čistými sklenicemi na alkohol, který budou dospělí možná pít. Tatínek tam přivezl pojízdný stolek s různými druhy alkoholu, aby mohli novou návštěvu, jak se patří, přivítat přípitkem na seznámení. Mezitím už byl rozdělaný oheň v krbu. Grilování masa a klobásek mohlo začít. Koláč, pečivo i zeleninový salát byly již nachystány.
Maminka na sobě měla krátkou černou sukni a tyrkysově modré triko s výstřihem, které jí šlo moc hezky k jejím plavým vlasům a modrým očím. Nutno říct, že jí to dnes velmi slušelo. Tatínek měl na sobě černé šortky a červené sportovní triko, vhodné akorát tak na grilování.
A pak už bylo pět hodin odpoledne a pod terasou se objevili Taylorovi. A tatínek musel v duchu uznat, že měla maminka pravdu, když si myslela, že je paní Taylorová původem indiánka. Byla. Zároveň to byla ale velmi pohledná a půvabná žena. Dlouhé havraní vlasy měla svázány do drdolu. Krásné čokoládově hnědé oči mandlového tvaru se na všechny Kramerovi přátelsky smály. A tím si je na první pohled získala.
John Taylor byl muž asi pětačtyřicetiletý. Měl modrozelené oči, vlasy v odstínu tmavý blond a pod nosem nosil knírek. Při pohledu na něj si maminka pomyslela, že je tak trochu podobný známému herci Robertu Redfordovi.
Oba přišli ve sportovním oblečení. I devítiletý Troy přišel ve sportovním modrém triku a černých kalhotách. A pod paží držel obrovskou tlustou knihu. Při pohledu na takovou knihu se Chrise hned zmocnila zvědavost a jistá nedočkavost.
Jenže pan Taylor synovi hned knihu zabavil se slovy: „Troyi, tady se budeme nejprve věnovat lidem a večeři a teprve pak bude čas na čtení. Jen si jdi hezky za kluky.“
A bylo, jak se lidově říká „vymalováno“. Chris s Troyem na sebe jen koukli, ale nezmohli s tím nic.
Dospělí se vzájemně představili a představili i své děti.
„Rodiče mi dali jméno Nevaeh, ale všichni mi říkají zkráceně Nevie či Nev. Vyberte si, co se vám líbí víc,“ představila se krásná indiánka mile.
Po seznamujícím přípitku si dospělí začali tykat a terasou se ozývalo přátelské oslovení Johne a Time, Nevie a Carol.
A pak už bylo grilování v plném proudu a nálada všech se uvolnila. Vzduchem vonělo maso a všem se sbíhaly sliny na maminčinu dobrotu. Annie přinesla Nev ukázat své dvě panenky. Nová teta se jí moc líbila.
Konečně zasedli všichni ke stolu a začala ta pravá hostina. Každý si přidal dle libosti a zábava probíhala ve velmi přátelském duchu.
Troye si kluci posadili mezi sebe. Jack jako starší a rozumnější sourozenec dostal malou sestřičku na starosti. Pravda, úplně nadšený z toho nebyl. Jenže taková je už zkrátka někdy úloha nejstaršího sourozence. Chápal ale, že tu Chris má nového kamaráda a rodiče zase nové známé. Někdo se tedy o malou sestru postarat musí.
Po žebírkách, klobáskách, pečených bramborách a salátu přišel konečně na řadu i koláč s rebarborou. Nad ním se všichni rozplývali, jak je výtečný a paní Taylorová si na něj hned nechala dát recept, a že prý ho také musí vyzkoušet.
Jack počkal, až bude po večeři a pak Annie vrátil zase rodičům s tím, že má ještě nějaké povinnosti do školy.
Konečně Chris s Troyem osaměli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..