Úvod

NEOBYČEJNÉ DOBRODRUŽSTVÍ CHRISE A JACKA
DVĚ DRAČÍ DĚTI V KAŇONU

Tento příběh je určen pro děti ve věku 8 až 12 let. Předem upozorňuji, že v žádném případě nechci a ani nemůžu konkurovat fantasy příběhům o dracích…Až si příběh přečtete, pochopíte, že je o krásném přátelství, bratrské soudržnosti, neobyčejném dobrodružství a o schopnosti jednoho z malých hrdinů správně se v daný čas rozhodnout… Ta správná rozhodnutí musíme dělat po celý život. A někdo s nimi začíná již v dětském věku…Je skutečný kamarád každý, kdo se za něj vydává?
Vaše autorka Yva
PS. Všem čtenářům se velmi omlouvám, jelikož začátek knihy je již změněn a zkrácen. Navíc jsou v rukopise opraveny všechny chyby, které jsem při psaní původně přehlédla. Proto omluvte prosím chyby, které při čtení naleznete. Jelikož mám nápady na nové a nové knížky, nezbývá mi už čas na opravy zde. Momentálně píšu svou 8.knížku. Bude o naší pejsince Gině :-).


Anotace knihy:

Co na tom, že je 21.století? Draci existují.
Chris a Jack zažívají to nejlepší dobrodružství, o jakém se jim ani nesnilo. Dračí mláďata totiž nepotkáte na každém kroku…

Předmluva

V Kalifornii, jednom z nejznámějších států USA, došlo k zemětřesení. A právě byl zasažen okrajově i Národní park Joshua Tree. Vyhlášený park, ve kterém rostou speciální obří stromovité juky, jejichž větve vypadají jako roztažené lidské paže. Jmenují se Joshua Tree a byl po nich tento park pojmenován. Dorůstají výšky až 15 metrů a dožívají se stáří až sto let. Pojmenovali je tak v polovině 19. století Mormoni, kterým unikátní tvar stromu připomínal biblický příběh, ve kterém se Joshua (Jozue) natahuje svýma rukama k nebesům.
Z jedné části do parku zasahuje Mohavská poušť a z druhé zase poušť Coloradská. Zdejší žulové skály vytvářejí nádherné skalní útvary, na které se jezdí turisté dívat z celého světa. Někde tvoří dokonce jakoby bludiště, ze kterých není vůbec snadné se vymotat. Parkem prochází mnoho naučných stezek a rostou tu kaktusy opuncií s válcovitými větvemi, jež v měsíci květnu nádherně kvetou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..