Kapitola 11

Kapitola 11 Šťastný chlap

Večer pomalu pokročil k noci. Tatínek přestal hrát, pohlédl k nebi na měsíc a hvězdy, pak na hodinky a hvízdl překvapením.
V tu chvíli děti věděly, kolik uhodilo. Je pozdě, budou muset jít spát.
„Ještě chvilku, tatííí, prosím,“ zkusil to Jack, ale nepochodil.
Tatínek totiž rázně zavelel: „Ne, ne, je nejvyšší čas jít spát. Jak vás znám, ráno vás nebudu moct dostat ze spacáků. Takže kluci vyčůrat za nejbližšími kameny, ale šikovně, ať nám to tu pak nesmrdí. Pak rychle umýt k mamce do karavanu zuby. A nešiďte to, známe svoje lidi. Přijdu si vás do stanu zkontrolovat.“
Maminka mezitím také odvedla rozespalou Annie do karavanu, kde jí pomohla s mytím zoubků. Tatínek pak dcerku převzal a šel ji uložit do spacáku ve svém stanu.
Chtěl zavřít zip u spacího pytle. Dcerka k němu ale natáhla své malé ruce s tím, že chce obejmout. Hezky si ho přitáhla k sobě a chtěla se mazlit. Přitiskl své rty na její spánek, pak na světlé vlásky a cítil její dětskou vůni. Zaplavil ho opojný pocit lásky a něhy k té malé křehké holčičce. Je ještě tak nevinně krásná. A jak moc ho má ráda. To kluci už občas o jeho slovech pochybují. Zvlášť starší Jack se nezadržitelně řítí do puberty.
Annie mu začala šeptat něco do ucha, ale nerozuměl jí přes její dlouhé vlásky.
„Cože bys chtěla, Annie? Řekni to nahlas.“
„Já mám u maminky svoji Rozárku, víš? Přineseš mi jí? My spolu spíme,“ vysvětlovala dcerka důležitě.
„Áha, panenku chceš. Tak tedy počkej, přinesu ti jí.“ Za chvilku už Annie spala s copatou panenkou ve spacáku a ze snu se jemně usmívala.
Tatínek se polibkem rozloučil s mamkou a popřál ji dobrou noc. Pak šel zkontrolovat syny vedle do stanu. Ti leželi jako mumie zachumláni ve svých spacích pytlech a dělali, že už dávno spí. Tatínek se usmál. Tyhle jejich fígle dobře znal. Určitě, hned jak zaleze do svého stanu a zavře zip, pěkně ožijí. Ale přece jim tu trochu chlapeckého dobrodružství nebude kazit. Byl si vědom, že zrovna takovéto chvíle utužují dobré bratrské vztahy.
Ležel vedle oddychující dcerky ve svém spacím pytli a chvilku si tak přemýšlel o tom, jak je rád, že své děti a vůbec celou svoji rodinu má. Vlastně by se dalo říct, že je šťastný chlap.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..