Kapitola 31

Kapitola 30 Jak vypadá svět kolem Big Bear Lake

Druhého dne se Tyrhen probudil jako první. Aby také ne, že? Cítil se odpočatý a plný síly. Kupodivu ani křídla ho po té delší cestě nebolela.
„Sajdro, vzbuď se. Mám hrozný hlad. No tak, Sajdro! Čeká nás velké dobrodružství!“ snažil se Tyrhen vzbudit sestru.
Ta ze spánku zamumlala: „Dobrodružství? A hned po ránu? Júú, kde to jsme?“ A vykulila překvapením oči.
„No kde asi? Zapomněla jsi, že jsme opustili náš domov na poušti? Mám hrozný hlad. Vstávej už!“
A tak se oba malí draci vydali na obhlídku svého nového domova. Opatrně vzlétli a kroužili nad lesem. Viděli pod sebou rozsáhlé lesy a v dáli vysoké zalesněné hory San Bernardino Mountains.
Pak zakroužili pomalinku nad velikým domem s kamennou podezdívkou. Dům byl jinak celý ze dřeva. Byl natřen světle žlutou barvou. Střechu měl tmavě šedou až do modra. Jedna část domu měla dvě patra a prostorný balkon v prvním podlaží. Rámy oken, dveří, zábradlí i ozdobné dřevěné prvky byly natřeny bílou barvou.
Před domem byla velmi prostorná, částečně zastřešená dřevěná terasa. Před touto terasou byl anglický trávník a uprostřed byl kulatý záhon plný krásně kvetoucích květin.
Před vyšší částí domu s balkonem rostly tři nádherné křivolaké borovice. Jejich vůně prosycovala vzduch v pokojích, když bylo otevřené okno.
Na terase domu byla dřevěná bytelná houpačka. A kus před ní stál veliký oválný dřevěný stůl se šesti dřevěnými židlemi a pojízdný gril. Zde Kramerovi jako rodina často sedávali a tatínek pro ně griloval výborné steaky i zeleninu. Maminka k tomu vždy připravila zeleninový salát a upekla ovocný koláč.
Někdy k nim chodívali i sousedé z protějších domů přes silnici. Na oplátku chodívali Kramerovi na grilování zase k nim.
Draci už měli dost obhlídky domu a rozhodli se podívat dál. Viděli, že na druhé straně klikatící se silnice stojí další dva domy a kolem nich je velká zahrada. I na tyto dvě zahrady navazoval les.
„Sajdro, poleť dál, vždyť víš, že mám hlad. A musíme též najít vodu,“ křikl Tyrhen na sestru a vydal se směrem na sever. Vzpomněl si, že včera cestou sem viděli lesklou plochu jezera. Tam se určitě dostatečně napijí.
Jenže ouha! Jezero tam skutečně bylo, a to dokonce obrovské. Jenže na jeho jižní straně viděli samé domy a zase domy a u domů zahrady. A přímo u jezera kotvila spousta malých lodí a lodiček. Všude po silnicích jezdila auta a na chodnících se procházela spousta lidí. Tady rozhodně nemohli přistát a napít se! A už také viděli, jak pár lidí zvedlo hlavu k nebi a pozoruje je. A dva malí kluci jim začali i mávat.
Sajdra volala na bratra: „Je tu nějak moc rušno. Poleť dál na sever, vidím tam hodně stromů. Tam bude možná klidněji.“ Letěli tedy přes užší část jezera do míst, kde doufali, že nebude tolik domů a aut.
Pod sebou viděli namodralou vodu jezera, jehož břehy lemovalo mnoho roztodivných obrovských kamenů. A mezi nimi byly menší a větší písečné pláže. A blízko vody bylo postaveno hodně nádherných horských chat a domů k rekreaci či celoročnímu bydlení.
Po vodě se plavily nejen malé lodičky, ale i větší lodě a na nich se plavili turisté.
Ano, celé městečko Big Bear Lake na východě jezera, ale i rozlehlá vesnice Big Bear Village na jihu byly známým turistickým centrem, hojně vyhledávaným turisty. Ti sem přijížděli za krásnou panenskou přírodou, za čistým vzduchem a též za mnoha sportovními příležitostmi.
Přijížděli sem rybáři a dále lidé, kteří si tu v půjčovnách mohli půjčit kánoi nebo kajak a strávit celý den na vodě.
V zimě se tu pořádali závody ve skocích na lyžích a vůbec celé okolí bylo protkáno sítí turisticky značených cest, po kterých mohli svištět lidé na běžkách. V létě pak zase cyklisté na kolech a mohli přitom poznávat krásy okolní neporušené přírody. Byly tu ale i sjezdovky, po kterých se v zimním období proháněli lyžaři či lidé na snowboardech.
Ve městě i ve vesnici bylo ohromné množství různých obchodů a moderních butiků, kde si lidé mohli koupit vše, po čem jejich srdce toužilo, včetně poslední módy. Byla tu pro děti i mateřská školka a základní i střední škola. Dále pak moderní hala, kde se konaly různé koncerty a dokonce i divadlo tu měli. O zábavu tu tedy nebyla nikdy nouze. A lidé tu žili rádi.
A v okolních horách a lesích ještě dokonce žijí černí medvědi, rysi červení, kteří jsou dvakrát tak velcí než kočka domácí, dále pak severoameričtí jeleni, pumy, lišky, kojoti a zajíci.
Sajdra a Tyrhen to vzali směrem k nejbližšímu lesu za jezerem. A náhle vidí pod sebou skupinu malých dětí se dvěma dospělými. Jenže malinké děti se zřejmě lekly a vyděšeně prchají co nejrychleji pryč směrem do lesa. A dospělí honem za nimi.
Teprve nyní oba draky napadlo, že by se jich lidé vlastně mohli bát. Doteď jim ta myšlenka vůbec nepřišla na mysl. Vždy mysleli nejprve na pocit vlastního bezpečí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..