Kapitola 9


Kapitola 9 První noc s malou Ginou

V novém domově se Gině velmi brzy zalíbilo. Dalo by se říct, že si novou nezkušenou paničku obtočila přímo kolem tlapky. Možná ale také kolem bílého střapatého ocásku.
Paní B. sice nějaké knížky o výchově pejsků narychlo přečetla, stejně však dělala začátečnické chyby. Asi tak jako každý, kdo se na malé štěňátko strašně moc těší a nemá to srdce ho nechat někde samotné plakat.
Protože se pejskovi v novém prostředí první noc hodně stýskalo a v předsíni teskně kňučelo, paní nevydržela. Po delší chvíli, kdy opakovaně za fenkou zašla a snažila se ji uklidnit, si nakonec vzala nešťastné štěňátko k sobě do postele.
Ginečka se hned uklidnila. Cítila se náhle neuvěřitelně šťastná. Byla v měkoučké posteli v teploučku u hodné paní. Bylo to mnohem lepší než pelíšek, který do té doby měla ve velkém domě ve studené komoře. Došlo jí, že tady ji nikdo do tmavé prádelny zavírat nebude. Po chvilce hledání si našla to nejlepší místečko na spaní. Stulila se totiž nové paničce na měkký polštář přímo u hlavy. Pak si šťastně vzdychla, zavřela očka a okamžitě upadla do tvrdého spánku. Jistě se jí zdálo něco krásného, jelikož spala celičkou noc bez probuzení.
Jen paní se bála v noci pohnout, aby štěňátko nevzbudila. Ráno ji probudilo nezvyklé vrtění vedle hlavy. Pak jí malý jazýček začal zkoumavě olizovat tvář. Paní otevřela zelenošedé oči. Koukla na hodinky.Pane jó, je teprve půl páté ráno! pomyslela si rozespale.Pokusila se docílit, že budou ještě chvíli spát, ale pejsek byl jiného mínění. Chtěl si s novou paničkou hrát. A tak ze spaní už nebylo nic. Velkým štěstím pro novou paní bylo, že malí pejskové potřebují stejně jako malé děti hodně spát. Tak po hodině hraní a dovádění, kdy měla bříško plné dobrého papání, se Gina spokojeně svalila vedle pískací slepičky na modrý koberec a tvrdě usnula. Panička se potichoučku vplížila do vlastní postele a po malé chvilce spala též.******Po pár dnech byla Gina v novém bytě jako doma. Ráno i v podvečer dostala do misky granulky a trochu sýra. Občas k nim přibylo i vařené kuřecí masíčko s rýží. Někdy paní přidala i vařenou mrkvičku. A včera dokonce po paničce vyžebrala u večeře vařený hrášek, zelené fazolové lusky, kukuřici a zelenou brokolici.
Přes den s ní chodily paní nebo Evička na procházku. V noci v případě potřeby čůrala na noviny. Ty se pak sbalily do igelitové tašky a místo se vytřelo. Jinak byla Ginečka už velká čistotná psí holčička. Snažila se vydržet svoje potřeby až do procházky.
To pak s nadšením objevovala nový svět kolem domova. Ze všeho nejradši chodívala s Evičkou a jejími přáteli do blízkého lesoparku. Tam se mohla dosyta vyběhat a vydovádět.
A pak nastal den, kdy se měla domů vrátit mladší dcerka Deniska, jež byla v té době s babičkou a dědečkem u moře v Itálii.  

3D Ultrazvukový odpuzovač

1 komentář u „Kapitola 9“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..